Kultura japońska

syshi - tradycjyjna potrawa japońskaKultura japońska dla wielu z nas to egzotyczne japońskie stroje, zachowania grzecznościowe oraz kuchnia z najpopularniejszym w Polsce sushi.

W Łodzi, tylko uczniowie naszych kursów języka japońskiego mają możliwość doświadczyć tego w oryginale. Organizujemy bowiem integracyjne spotkania, podczas których nasi kursanci zapoznają się z różnymi aspektami kultury japońskiej. Zajrzyj do naszej Galerii; zdjęcia pokazują różnorodność atrakcji.

Jesteś ciekawy, co  mamy w planach?

Obecnie grupa uczniów języka japońskiego przygotowuje się do występów podczas zakończenia roku szkolnego 22 czerwca.

W ferie 2019 w dniach 18-22 lutego organizowaliśmy warsztaty kaligrafii japońskiej, które poprowadziła Pani Miho.

Poniżej kilka faktów z historii naszych spotkań:

Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier 2013 w Atlas Arenie zorganizowaliśmy lekcje próbne z rysunku mangowego. Na zakończenie roku 2013 odbyły się warsztaty w grupach – dla początkujących i już rysujących, czego rezultatem były karty w stylu mangowym. Poniżej jedna z nich, z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok.
bałwanek mangowo

fragm.  rys. Daria S.

25 listopada 2017 podobne warsztaty poprowadził pan Dawid z Gdańska. W grupach dla początkujących wszyscy chcieli się nauczyć rysować mangowe oczy, a zaawansowani  rysowali m.in. strefy światła i  cienia, proporcje, emocje.

 

 

Kartka noworoczna pani Miho

 

 

 

Co roku w grudniu przeprowadzamy konkurs na kartkę noworoczną po japońsku. Poniżej wyróżnione prace z różnych grup wiekowych i karta z życzeniami wykonana przez Panią Miho na Rok Konia.

NEW YEAR CARD IN JAPANESE COMPETITION IN B.J. LANGUAGE CENTRE


2018 – Rok Psa. Spośród prac wyróżnionych po spotkaniach grudniowych 2017r. dodatkowo nagrodziliśmy jeszcze jedną.

 

W ferie zimowe odbywają się nie tylko kursy kaligrafii japońskiej. Są też inne warsztaty (np. kanzashi, origami – lalka japońska, malowanie na kubkach, kulinarne). 

SONY DSC

Podczas warsztatów ubierania tradycyjnych strojów japońskich uczestnikom robimy pamiątkowe zdjęcia.SONY DSC


Kultura japońska ma coraz więcej fanów, dlatego  w 2014 roku powstała Fundacja Ai, której głównym celem jest stworzenie przestrzeni w stylizacji japońskiej z regularnymi warsztatami, pokazami, spotkaniami dla wszystkich miłośników kultury krajów Dalekiego Wschodu. Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony Fundacji oraz fanpage’a na Facebooku.