język japoński przez internet

Zbliża się nowy rok szkolny. W obecnej sytuacji (przed czwartą falą, do odwołania obostrzeń  związanych z koronawirusem) zmuszeni jesteśmy brać pod uwagę realizację programu na kursie japońskiego przez internet, choć jeśli to będzie możliwe, dodamy równolegle tryb stacjonarny. Oto wytyczne do odbierania połączeń internetowych dla nowych uczniów:

  1. minimum 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć ( żeby mieć pewność, że technicznie wszystko jest gotowe) załóż konto na skype, które będzie zdefiniowane przez  imię i nazwisko ( każdy uczestnik musi być rozpoznawalny, jak w dzienniku, przez administratora – BJ )
  2.  wyszukaj odpowiednie konto, (wkrótce uzupełnimy dane, gdyż powiększyła się nasza kadra lektorów): bjlekcja – jeśli uczy Cię p. Aneta , japonski.BJ – jeśli masz zajęcia z p. Marceliną, a następnie dodaj kontakt i przedstaw się podając też dzień i godzinę zajęć;
  3. loguj się w czasie przeznaczonym na lekcję  wg grafika swojej grupy;
  4. na początku spotkania , jeśli np. jest rozpoczynany nowy rozdział, otrzymasz plik do pobrania, który trzeba od razu pobrać, żeby mieć go do wglądu  (to materiały do nauki); może być też tak, że lektorka wcześniej załączy nowe pliki, żeby każdy kto chce, mógł je dla wygody wydrukować; Można też zgłosić telefonicznie lub mailem zapotrzebowanie na  materiałów i odebrać je wydrukowane w sekretariacie;
  5. przygotuj coś do pisania, żeby robić notatki, gdy osoba prowadząca będzie analizowała przerabiany materiał
  6. słuchaj uważnie prowadzącej (w każdej grupie będzie ustalony sposób zadawania ewentualnych pytań), odpowiadaj, gdy będą ćwiczenia; jeśli czegoś nie rozumiesz – pytaj w sposób, jaki został ustalony przez prowadzącą na początku, żeby nie zakłócać porządku zajęć.
Napisano w wydarzenia, zdalnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*