Nowy rok szkolny 2020/2021

Przyjmujemy następujące zasady korzystania z oferty kursów językowych w nowym roku szkolnym:

Zajęcia w poszczególnych grupach  – wg grafika w trybie mieszanym:  jeden tydzień stacjonarnie na Mickiewicza 15a, drugi – przez internet na skype. Kursantom w sali, jak i przed ekranami komputerów, będzie udostępniony ekran osoby prowadzącej lekcje, na którym będzie widoczny zapis z klawiatury i odręczne pismo znaków. Osoby chore, na kwarantannie i zadeklarowane na tryb on-line, bo  np. nie mają możliwości dojazdu, odbywają zajęcia tylko przez internet. Każdy z uczniów powinien postarać się na czas prowadzonych  zajęć o dostęp do internetu z możliwością rozmawiania przez mikrofon. (kamera nie jest konieczna).  Jeśli odgórnie nastąpi zmiana i konta skype będą odpłatne, będziemy zmuszeni pobierać dodatkową opłatę lub poszukać innego rozwiązania na kontakt zdalny.

Oczekujemy na zgłoszenia uzupełniające, żeby ustalić ostateczny skład grup na nowy rok szkolny. Obowiązuje podany w zakładce Kursy rozkład zajęć i przyjęcia tylko na ewentualne wolne miejsca. Rekrutacja dla początkującychdo wyczerpania miejsc w zaproponowanych grupach. Zajęcia w październiku po dopełnieniu formalności.

Rejestracja na kursy  z języka japońskiego, koreańskiego, chińskiego i tajskiego przez formularz *Zapisy*, gdzie prosimy wszystkich o  dokładne wypełnienie danych wysłanie ich (na końcu formularza jest przycisk Wyślij), żebyśmy mogli wygenerować  propozycję umowy i odesłać każdemu na wskazany adres e-mail, bez konieczności przyjeżdżania do sekretariatu. Przed wypełnianiem zgłoszenia sugerujemy zapoznać się z ofertą dla różnych poziomów zaawansowania (zakładka Kursy), by po wyborze konkretnego dnia zajęć,  w opcji – inne, wpisać konkretną godzinę  rozpoczęcia zajęć. Podawany w formularzu  adres e – mail i telefon ucznia będą służyć do ewentualnego przekazywania  wiadomości o aktualnych terminach, materiałach na kursie, więc prosimy o indywidualne podejście do uzupełniania danych, zwłaszcza przy młodszych uczniach.

Umowy zawieramy mailowo lub w sekretariacie, po uprzednim zgłoszeniu, gdy do danej grupy zapisze się minimum 4 osoby. ( Mogą też być mniejsze –  3-osobowe grupy, ale ilość osób wpływa na koszt kursu lub długość zajęć.)

Osoby, które chcą się zapisać  na kursy w sposób tradycyjny – w sekretariacie zawrzeć umowę, powinny wcześniej zgłosić swoje podstawowe dane do rejestracji na kurs ( imię , nazwisko, aktualny adres e-mail i nr telefonu oraz grupę wybraną z grafika w zakładce na Kursy) na formularzu w zakładce Kontakt , żeby mieć rezerwację miejsca w grupie i otrzymać informacje o terminach/materiałach.

W zakładce Kursy utworzyliśmy grafik wg poziomów zaawansowania. Nazwy poziomów wpisaliśmy na podstawie podręczników używanych w poszczególnych grupach.  [Dla języka japońskiego : Minna no..  – starsza młodzież i dorośli, Daichi – młodsza młodzież, Kodomo – dzieci); cyfry po nazwie oznaczają rozdziały, od których dalej będzie robiona kontynuacja programu.] (Proszę porównać z materiałami, które realizowaliśmy na kursach w ubiegłym roku szkolnym.) W tym roku wprowadzamy na japońskim dodatkowo podręcznik Genki, który podaje materiał wg tematów, a nie w oparciu o zagadnienia gramatyczne. Osoby po jednym i po dwóch latach nauki z Minna no… lub Daichi mogą kontynuować naukę z Genki (w połączeniu z Minna no). Osoby początkujące  też mogą być przydzielane do grup z prowadzącym podręcznikiem  Genki. [ Dla języka koreańskiego: nr podręcznika 1, 2 3 i nr lekcji ]

Podaliśmy terminy rozpoczęcia zajęć w poszczególnych grupach kontynuujących. Proszę sprawdzać, bo nanosimy jeszcze poprawki na ewentualne życzenie kursantów, co do pierwszych zajęć, które jako powtórkowe mogą być zdalne.

Wprowadziliśmy oznaczenia lektorów przy grafiku w ofercie : p. Aneta – (A), p.Dominika – (D), p.Marcelina – (M),  p. Zuzanna – (Z).

Przydział do grup będzie też rozpisany w kalendarzu, gdzie każdy będzie mógł się zorientować, czy w danym tygodniu ma zajęcia stacjonarne, czy zdalne.

Wyrównania zaległości w materiale (po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym)  – we wrześniu przed rozpoczęciem kontynuacji nauki. Brakujące materiały trzeba zgłosić do 12 września i wydrukowane odebrać w sekretariacie po uprzednim uzgodnieniu lub samodzielnie wydrukować pliki wysłane mailem na życzenie.

Powtórki – od 24 września. W przypadku dużych zaległości będziemy proponować zmianę grupy.

Odbiór certyfikatów uczestnictwa w sekretariacie – od 7 września po uprzednim uzgodnieniu.

Osoby przychodzące do sekretariatu proszone są zachowanie ochrony osobistej – dezynfekcja rąk przy wejściu i założenie maseczki.

Napisano w wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*