Kultura japońska

syshi - tradycjyjna potrawa japońskaKultura japońska dla wielu z nas to egzotyczne japońskie stroje, zachowania grzecznościowe oraz kuchnia z najpopularniejszym w Polsce sushi. Czy jednak smakowałeś oryginalnej potrawy w wykonaniu kuchmistrzyni japońskiej?

W Łodzi, tylko uczniowie naszych kursów języka japońskiego mają taką możliwość. Organizujemy bowiem integracyjne spotkania z kulturą japońską. Podczas tych spotkań rodowici Japończycy prowadzą m.in. warsztaty, na których zapoznają naszych kursantów z różnymi aspektami kultury japońskiej, używając oryginalnych składników, czy materiałów. Zajrzyj do naszej Galerii; zdjęcia pokazują różnorodność atrakcji.

Jesteś ciekawy, co  mamy w planach? Zajrzyj do  Aktualności.

Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier 2013 w Atlas Arenie, gdzie zorganizowaliśmy lekcje próbne z rysunku mangowego, obyły się warsztaty w dwóch grupach – dla początkujących i już rysujących. Na zakończenie roku 2013 powstały karty w stylu mangowym. Poniżej jedna z nich, z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok. W planach na 25 listopada 2017 mamy kolejne warsztaty rysunku mangowego. Można się zapisać do grupy dla początkujących lub umiejących już rysować !
bałwanek mangowo

fragm.  rys. Daria S.


Kartka noworoczna pani MihoDo 21 XII trwał Konkurs na kartkę noworoczną po japońsku, do którego przystąpili uczniowie z kursu języka japońskiego.  Poniżej wyróżnione prace z różnych grup i karta z życzeniami wykonana przez Panią Miho.

NEW YEAR CARD IN JAPANESE COMPETITION IN B.J. LANGUAGE CENTRE


 

SONY DSCW pierwszym tygodniu ferii zimowych odbył  się kurs kaligrafii japońskiej, który prowadziła Pani Miho.

Dużo radości było podczas sesji zdjęciowej w yukatach, które uczestniczki warsztatów uczyły się zakładać razem z kokardą.SONY DSC


Kultura japońska ma coraz więcej fanów, dlatego powołana została Fundacja Ai, której głównym celem jest stworzenie przestrzeni w stylizacji japońskiej z regularnymi warsztatami, pokazami, spotkaniami dla wszystkich miłośników kultury krajów Dalekiego Wschodu. Zapraszamy do regularnego odwiedzania strony Fundacji oraz fanpage’a na Facebooku.